Bugun...DİYABET TEDAVİSİNİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ

Novo Nordisk Türkiye 97 yıllık diyabet mirasıyla, toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik Dünya Diyabet Günü iletişimi kapsamında önemli çalışmalara imza attı.

facebook-paylas
Tarih: 18-11-2020 01:15

DİYABET TEDAVİSİNİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ

Novo Nordisk Türkiye 97 yıllık diyabet mirasıyla, toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik Dünya Diyabet Günü iletişimi kapsamında önemli çalışmalara imza attı. Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, yaptığı açıklamada diyabetin tedavi için doğru karar ve aktif bir hayat ile iyi yönetilmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Novo Nordisk Türkiye 14 Kasım Dünya Diyabet Günü önemli bir sağlık sorunu olan diyabete dikkat çekmek ve farkındalığı artırmaya yönelik projelerini farklı mecralarda hayata geçiriyor. Novo Nordisk Türkiye, ofisinin bulunduğu Akmerkez’in mavi ışıklandırılması, diyabetcom instagram sayfasının lansmanı ve televizyonda “Diyabetle Yaşam” belgeselinin yayınlanmasını kapsayan bir çok projeyi aynı anda başlatıyor.

Diyabetin doğru karar ve aktif bir hayatla iyi yönetilmesinin mümkün olduğunu söyleyen Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, şu açıklamada bulundu: “Novo Nordisk kuruluşundan bu yana diyabet tedavisinin öncüsü oldu. Bundan yüz yıl önce, bir insana Tip1 diyabet teşhisi konması adeta bir ölüm hükmü niteliği taşıyordu. Tıp tarihindeki en büyük başarılardan biri olarak kabul edilen insülinin keşfi, diyabet tedavisinde devrim yarattı ve nesiller boyu hayat kurtardı. Bu keşif, 1923 yılında  Nobel Ödülü getirdi.

Novo Nordisk olarak, 2021'de 100. yılını kutlayacak olan insülin mirasına sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de diyabet tedavisinin geleceğini şekillendiriyoruz. Molekül keşfetmek, üretmek artık tek başına yeterli olmuyor. Biz de bu alandaki 97 yıllık yenilikçi tecrübemizle, geleceğe yön veren tedavilere odaklanıyoruz. Akıllı insülin kalemleri başta olmak üzere, yeni dijital çözümler geliştiriyoruz.”dedi.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İLAÇ SANAYİ Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI