Bugun...FIP BAŞKANI DOMINIQUE JORDAN’DAN TÜM ECZACILARA

Tüm dünyadaki meslektaşlarıma,

facebook-paylas
Tarih: 09-04-2020 12:33

FIP BAŞKANI DOMINIQUE JORDAN’DAN TÜM ECZACILARA

Tüm dünyadaki meslektaşlarıma,

Hepimiz için büyük bir belirsizlik ve zorlukların olduğu bir zamanda, hastaların tedavilerini aldıklarından emin olmak için toplulukların tam kalbinde çalışan sizlere teşekkür etmek istiyorum. Eczacıların rolü çok önemlidir: Sağlık zincirindeki önemli aktörlerdir. Basit rahatsızlığı veya kronik hastalığı olan hastalarla ilgilenerek, bilgi vererek ve triyaj yaparak, doktorlar, hemşireler ve hastane acil servislerinin yükünü hafifletmektedirler.

FIP, üyelerinin farklı yönergelerine ek olarak, küresel olarak öne çıkan konularda üye organizasyonlarını ve eczacılarını desteklemek için elinden geleni yapıyor. Özellikle serbest eczane eczacıları, ekiplerinin yanı sıra hastalarını da korumak için uygun önlemleri almalıdır. Buna ilişkin önerilerimizi burada bulabilirsiniz.

Bizler, uluslararası bir örgüt olarak sanal toplantılar ve e-posta yoluyla iletişimle, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gelecekteki toplantılar ve kongreler ile ilgili kararlarımızı adım adım ve farklı ülkelerin tavsiyelerine ve koronavirüs / COVID-19 durumunun evrimine göre vereceğiz. Son olarak, koronavirüs / COVID-19 yönergelerimizi farklı dillere çevirmek için olabildiğince hızlı çalışmanın yanı sıra, FIP web seminerleri sağlamak ve koronavirus / COVID-19 ile ilgili yeni iletişim hatları açmak için bir plan geliştiriyoruz.

Deneyim ve bilgi paylaşımının önemini her zamankinden daha fazla biliyoruz. Ayrıca üye kuruluşlarımızın koronavirüs / COVID-19 üzerindeki girişimlerini ve faaliyetlerini de bir araya getirmekte ve çevrimiçi bir alanda herkese serbestçe sunabilmekteyiz.

Bir kez daha, eczacılık alanından tüm dünyadaki insanlara hizmet etmek için çalışan, tedavinin sürekliliğini sağlayan ve bu salgınla mücadeleyi kazanmak için ellerinden gelenin en iyisini yapan tüm uygulayıcılara, eğitimcilere, bilim insanlarına ve yöneticilere teşekkür ederim.

Başkanınız olmaktan gurur duyuyorum.

Dominique Jordan

Uluslararası Eczacılık Federasyonu BaşkanıEtiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI