Bugun...Phytorelief Pastil Şimdi Çocuklar İçin

Bilimsel Fitoterapi alanında bir dünya lideri olan Alchemlife, çocuklar için özel olarak formüle edilen “Phytorelief Kids Pastil”i, aralarında doktor, eczacı ve diyetisyenlerin olduğu sağlık profesyonellerine düzenlediği dijital lansmanla tanıttı.

facebook-paylas
Tarih: 14-12-2020 15:34

Phytorelief Pastil Şimdi Çocuklar İçin

Phytorelief Pastil Şimdi Çocuklar İçin

Bilimsel Fitoterapi alanında bir dünya lideri olan Alchemlife, çocuklar için özel olarak formüle edilen “Phytorelief Kids Pastil”i, aralarında doktor, eczacı ve diyetisyenlerin olduğu sağlık profesyonellerine düzenlediği dijital lansmanla tanıttı. Uzm. Diyetisyen Dilara Koçak moderatörlüğünde düzenlenen lansmanda Prof. Dr. Mehmet Ceyhan pandemideki en son gelişmeleri paylaşırken, Prof. Dr. Erdem Yeşilada ise "Koronavirüs Pandemisinde Etkinliği Kanıtlanmış Fitoterapötik Ajanlar" konusunda merak edilenleri yanıtladı.

Koranavirüs testi pozitif kişilerin maske takmasının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Ceyhan eğer karşınızdaki kişi maske takmıyorsa %30, karşılıklı maskeler doğru takılıyorsa virüse karşı koruyuculuğun %95 e varan rakamlara çıktığına dikkat çekti. Bunun yanı sıra, gündemdeki aşı alternatiflerini değerlendiren Ceyhan, Türkiye’de aşı üretimi konusunda yeterli tesis olmadığını söylerken, aşı geliştirme konusunda ise gayretli ve bilimsel altyapıya sahip bir ülke olduğunu belirtti.

Karantina süresinin çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin kişi eğer semptomluysa 14 gün, olduğunu sözlerine ekleyen Ceyhan “Biliyorsunuz karantina süreleriyle ilgili çok tartışmalar oldu. Birçok çalışma hastalığın nadir de olsa daha uzun sürebileceğini gösteriyor. Örneğin %1’lik kesim 10 günden uzun sürede iyileşiyor. Bu ufak bir oran gibi gözükse de 1 milyon kişide 10 bin kişi demek. Bu da, henüz bulaştırıcılığı devam eden bu kadar yüksek bir grubu karantinadan çıkarmanız demektir. Dolayısıyla bu sürelerin azaltılması risk içeren bir karardır” dedi.

Covid-19’la birlikte çocukları bekleyen başka bir tehlike de var!

Covid-19 virüsünün çocuklarda yetişkinlere göre %95 oranında daha yavaş seyrettiğini belirten Ceyhan “Ancak bu durum virüsün çocuklara zarar vermediğini göstermez. Bizi burada en çok korkutan şey şu: akut hastalık sırasında çok büyük problemler olmuyor ancak hastalık geçtikten iki hafta sonra MIS-C dediğimiz başka hastalık ortaya çıkıyor. Bu hastalıkta, bağışıklık sisteminin aktivasyonuyla yine covid-19’a bağlı olarak çoklu organ yetmezliği gelişiyor. Dolayısıyla ölüm oranları artıyor” dedi.

Pandemide doğal içerikli ürünler çocuklarda destekleyici olur

Tüm dünyada koronavirüsle mücadelenin başladığı ilk günden bu yana koruyucu tedbirlerin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Erdem Yeşilada, pandemide çocukların doğal içerikli ürünlerle desteklenmesi gerektiğini söyledi.  Bu dönemde çocukların daha fazla risk altında olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Erdem Yeşilada, “Anne babalar çocukların ağız ve boğaz hattını koruyucu ürünleri de kullanmayı ihmal etmesinler” şeklinde uyarıda bulundu. Var olan tüm hastalıkların devasının doğada saklı olduğuna inanan Prof. Dr. Erdem Yeşilada, “bilimsel araştırmalar özellikle bitkisel ekstreler ve etken maddelerin Covid-19’un yayılmasının önlenmesinde etkili olduğunu gösteriyor” diye sözlerine ekledi. Çocukların hijyen kurallarına yüzde 100 uymalarının zorluğuna dikkat çeken Yeşilada, “çocuklara maske taktırmak ve dezenfeksiyon kurallarına tamamen uymalarını beklemek çok gerçekçi değil. Bu nedenle etkinliği kanıtlanmış bilimsel fitoterapötik ürünlerden koruyucu önlem olarak yararlanabilir aileler. Etkinliği kanıtlanmış bu formüller, mikroorganizmalar üzerinde etkili olduğu için aynı zamanda çocuklarda diş sağlığını korumada da etkili oluyor” diye konuştu.

Eczacılar, hekimler ve basından oluşan yoğun katılımcı kitlesiyle gerçekleşen lansman, AlchemLife RX Pazarlama Direktörü Esra Güleryüz’ün Phytorelief Kids Pastil hakkında paylaştığı bilgilerle son buldu.  Güleryüz, “Nar, zerdeçal ve zencefil ekstreleri içeren ve Avrupa Birliği Patent Ofisi’nden onaylı formülasyona sahip PhytoRelief pastilin tadı, zencefilin keskin tadı nedeniyle çocuklarımıza cazip gelmiyordu. Bu nedenle 50 farklı formülasyon üzerinde çalıştık. Doğal elma ve muz aromaları ile doğal tatlandırıcı stevya ekleyerek PhytoRelief Kids ürününü geliştirdik. Bu doğal aromalarla klinik etkisi ispatlanmış koruma formülümüzü çocukların da severek kullanabileceği hale getirdik. Maske, mesafe, hijyen kurallarına dikkat ederek, aşıyı beklediğimiz bu süreçte, çocuklarımızı ek koruyucu önlemler sunmuş olmaktan çok memnunuz” dedi.

Alchemlife, lansmana katılan her bir katılımcı adına eğitimde fırsat eşitliğini destekleyen köklü bir eğitim kuruluşuna çocuklar için bağış yaptı.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER OTC Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI