Bugun...SALGINLA MÜCADELEYE ABDİ İBRAHİM’DEN ULUSLARARASI DESTEK

Abdi İbrahim, COVID-19 mücadelesine desteğini uluslararası platforma da taşıdı. Hızla ürettiği 1 milyon 600 bin tableti Sağlık Bakanlığı’na hibe eden, yıl sonuna kadar tüm üretimini bağışlama taahhüdünde bulunan Abdi İbrahim, salgınla küresel mücadeleye destek amacıyla faaliyet gösterdiği Kazakistan, Cezayir ve Azerbaycan’a da ilaç yardımında bulunma kararını açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 27-05-2020 13:11

SALGINLA MÜCADELEYE  ABDİ İBRAHİM’DEN ULUSLARARASI DESTEK

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, COVID-19 salgınına karşı mücadeleye desteğini ülke sınırları dışına taşıyarak faaliyette bulunduğu üç ülkeye ilaç yardımı yapacağını açıkladı. Abdi İbrahim, Sağlık Bakanlığı’na bugüne kadar 1 milyon 600 bin tablet Klorokin Fosfat etken maddeli ilaç hibe etmiş, yıl sonuna kadarki üretimini de ihtiyaç halinde Bakanlığa teslim edeceğini açıklamıştı. Şirket, COVID-19 tedavi protokollerinde yer alan Klorokin Fosfat etken maddeli ürününden 100 bin tablet ve hastalığın semptomatik tedavisinde etkin olan Asetilsistein etken maddeli ilacından 7 bin tableti Kazakistan Sağlık Bakanlığı’na bağışladı. Abdi İbrahim, ayrıca Cezayir’e 100 bin tablet ve Azerbaycan’a da 50 bin tablet ilaç bağışında bulunacağını duyurdu.

 

Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, “Türk İlaç sektörünün lider şirketi olarak işimizi sektörümüz, ülkemiz ve nihayetinde tüm insanlık için tutku, cesaret ve sorumlulukla yapıyoruz. Ülke olarak mücadele verdiğimiz salgın sürecindeki tüm çalışmaları çok yakından takip ettik. Salgının erken safhalarında derhal harekete geçtik ve ülkemizde tedavi protokolünde birincil tedavi olarak yer alan ilaçlardan birisi olan ürünümüz için hammadde tedarik sürecine girdik. Kuvvetli tedarik ağımız ve ilişkilerimiz sayesinde, diğer birçok ülke ve şirket başarılı olamazken, hammaddemizi tedarik ederek 1 milyon 600 bin tabletlik üretimimizi gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar, Sağlık Bakanlığımızın bu ilacımıza ilişkin tüm ihtiyacını da üreteceğimizi ve hibe edeceğimizi de ayrıca taahhüt ettik.”Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İLAÇ SANAYİ Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI