Bugun...Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Çalıştayı Ankara’da Gerçekleştirildi

Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Çalıştayı, 28 Şubat 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Çalıştay’a Türkiye ve Kıbrıs eczacılık fakültelerinden 150 Gençlik Komisyonu delegesi katılım sağladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 07-03-2020 19:28:30 Tarih: 07-03-2020 19:21

Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Çalıştayı Ankara’da Gerçekleştirildi

Çalıştay’ın açılış konuşmasını yapan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, Gençlik Komisyonu’nun işlevine dikkat çekerek “Sizler bugünün Eczacılık Fakültesi öğrencileri olarak sadece mesleğimizi değil, yaşayan bir organizma olan meslek örgütlerimizi sırtlayacak ve yaşatacak olan kadrolar olduğunuzun bilincinde olmalısınız. Gençlik Komisyonu meslek örgütünü yakından tanımak, örgüt kültürünü öğrenmek ve içselleştirmek bakımından ciddi bir pedagojik işlev de görüyor” ifadelerini kullandı.

Çolak, konuşmasında, “Her gün, her sabah dünya yeniden kuruluyor. İşte bu noktada sizlere düşen mesleğimizin bayrağını ileriye taşımak için koşmak. Gerek mesleğimizdeki, gerek sağlık alanındaki, gerekse insana ve topluma dair tüm alanlardaki gelişmeleri doğru okumak ve konumumuzu da ona göre belirleme sorumluluğuna sahipsiniz. Bunun için hem kendi meslek alanınıza hem çevrenizde yaşananlara dair merak ve bilinç açıklığına sahip olmanız gerekiyor” sözlerine yer verdi.

Çalıştay, Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Başkanı Ecz. Tutku Çetin’in Türk Eczacıları Birliği’ni tanıtan sunumuyla devam etti. Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu II. Başkanı Fatma Aylin Özel’in Gençlik Komisyonu’nu anlatan sunumunun ardından Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu SEO’su Çağrı Necdet Çağdaş ve Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu CP’si Tuna Çelik yaptıkları sunumla dünya eczacılık öğrencilerini 2021 yılında Türkiye’de buluşturacak IPSF Kongresi ile ilgili sunum yaptı.

Çalıştay’da “Bir Fikrim Var” ve “Bir de Kampanyasını Yapsam” başlıkları çerçevesinde atölye çalışması gerçekleştirildi. Çalışmadan çıkan sonuçların sunulmasının ardından önceki dönem üst komisyon üyelerine yaptıkları çalışmalardan dolayı Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Türk Eczacılar BirliğiEtiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ECZACILAR BİRLİĞİ Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI